Hizmetlerimiz

Sosyal Medya Yönetimi

Yüzlerce farklı pazarlama stratejisi olmasına rağmen daha ilk günden satışları artırmayı sağlayabilecek tek bir yöntem vardır: Sosyal medya reklamcılığı…

Sosyal medya reklamcılığı ya da sosyal medya üzerinden hedef kitleye ulaşma yöntemi sosyal medya üzerinden kullanıcılara yönelik hazırlanan ve paylaşılan reklamları ifade eder. Sosyal ağlar kullanıcı bilgilerini kullanarak onların ilgi alanlarına uygun reklamlar gösterme bakımından ideal mecralardır. Yani hedef piyasa bir sosyal platformdaki kullanıcı demografisi ile örtüştüğünde sosyal medya reklamı satış oranına doğrudan pozitif etki yapar. Bunu da klasik reklam ve pazarlama yöntemlerine göre daha düşük bir edinim maliyetiyle yapar.

Sosyal medya reklamlarının, yatırım getirisi en yüksek reklam türü olduğu söylenir.

Peki ama neden?

Çünkü…

İçerik pazarlama söz konusu olduğunda reklam maliyetinin kendini amorti edip kazanç sağlamaya başlaması için zaman gerekir. Backlink ve SEO çalışmalarının fayda sağlaması için belirli bir süre sabretmek gerekir.

Influencer pazarlama söz konusu olunca çabuk sonuç elde edilebilir ancak bu kalıcı bir yöntem değildir. Yani bir Instagram fenomeni sizin markanızı kendi hesabında paylaştığında kısa süreli de olsa satışlarınız artabilir. Yani bu kişinin sizin markanızı paylaşma sıklığı en önemli konudur. Düşük çaba ve yüksek maliyetle kısa vadeli sonuç alınabilir influencer pazarlama yöntemi ile.

Google Adwords gibi mecralar tutarlı sonuçlar verse bile epey zaman alır. Adwords konusunda doğru bir reklam kampanyası yürütmeyi öğrenmek zaman alan bir süreçtir.

FAKAT…

Sosyal medya reklamcılığı söz konusu olunca web sitenizi kurduğunuz ilk günden itibaren satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Modern e-ticaret siteleri için hemen ve düzenli bir biçimde trafiğe sahip olmak ve yeni müşterilerin siteye girmesini sağlamak çok önemli bir meseledir. İlk satışta pozitif bir kar elde edemeseniz bile; referral (arkadaş tavsiyesi), e-mail pazarlama ve mevcut müşterileri elde tutmak her bir müşteride size kazanç sağlamaya devam eder.

BU nedenle 2014 yılında 16 milyar dolar olarak sosyal medya reklam harcamaları bugün 50 milyar dolar düzeyine yükselmiş durumda.

Bu yazıda size web siteniz üzerinden düzenli olarak satış yapmanızı sağlayacak sosyal medya reklamcılığı meselesini derinlemesine ele alacağız.

En popüler sosyal medya platformlarına bakacağız. Bu mecralarda en etkili şekilde reklam kampanyası düzenlemek için faydalı taktikler sunacağız ve birden fazla mecrada en doğru şekilde nasıl reklam vermek gerektiğini anlatacağız.

Sosyal ağ siteleri: Facebook, Linkedin
Mikroblog siteleri: Twitter, Tumblr
Fotoğraf paylaşım siteleri: Instagram, Snapchat, Pinterest
Video paylaşım siteleri: Youtube, Facebook, Periscope, Vimeo

İçerik Pazarlaması

Dijital Medya Planlama